Seniori Mladosti odigrali su još jednu vrlo dobru i zrelu utakmicu na Zagrebačkom Velesajmu, no u dvoboju 33. kola Prvenstva Hrvatske bodovi su ipak otišli na stranu KHL Medveščak Admirala, koji je slavio s 5:4 nakon produžetka. Utakmica je ponudila puno hokeja, taktičke discipline i karaktera, posebno ako se uzme u obzir da su Mamuti nastupili sa svega 14 igrača i dva vratara.
Utakmica je započela oprezno, s obje momčadi fokusirane na čvrstu igru bez previše rizika. Prvi pogodak dugo se čekao, a onda je u 7. minuti Mladost povela – Nikola Kramarić precizno je pogodio mrežu Medveščaka, uz asistencije Luke Grgurića i Luke Kramarića. Nažalost, gosti su do kraja trećine uspjeli preokrenuti rezultat i s dva pogotka otići na prvi odmor s minimalnom prednošću.
Druga trećina donijela je ono što publika voli – brz, čvrst i pametan hokej. Posebno su se istaknuli bekovi Mladosti, koji su blokirali velik broj udaraca i maksimalno olakšali posao svojim vratarima. Na polovici trećine Mladost je napravila promjenu na golu, ali ritam i organizacija igre nisu pali. U 37. minuti izjednačenje je donio Toni Borić, nakon lijepo izrađene akcije u kojoj su asistencije upisali Tadija Mirić i Nikola Kramarić. Rezultat 2:2 bio je realan odraz prikazanog na ledu.
Početkom treće trećine vidio se umor kod domaće momčadi, što je rezultiralo nervoznijim pasovima i nekoliko tehničkih pogrešaka koje Medveščak koristi i odlazi na 4:2. No Mladost se nije raspala. Nakon time-outa gostiju domaći su se ponovno sabrali i pokazali karakter. Prvo je Robert Cerovečki smanjio na 4:3 u 54. minuti, uz asistenciju Tadije Mirića, a samo dvije minute kasnije Patrik Marojević pogađa za izjednačenje 4:4, uz asistencije Luke Grgurića i Tea Marića. Utakmica je zasluženo otišla u produžetak.
U produžecima je jedna nespretna razmjena pakova pred vratima Medveščaka završila brzom kontrom gostiju i pogotkom koji je odlučio utakmicu. Unatoč porazu, Mamuti su još jednom pokazali koliko mogu biti konkurentni i organizirani, čak i s kratkom klupom.
