24
Sep

Uvjerljiva pobjeda nad mladim Jesenicama

. Posted in Novosti

Prvi bodovi su na računu. U utakmici od koje se puno očekivalo, ali i pomalo strahovalo, mladostaši su pokazali vrlo dobru igru i svladali mlade Jesenice sa 6:1. Zagrepčani su slomili otpor gostiju već u prvoj trećini koju su završili vodstvom od 4:0. Do kraja utakmice sigurnom su igrom držali rezultat pod kontrolom i stekli dodatno samopouzdanje pred nastavak natjecanja.

Screen capture 2011-09-25 at 11.58.42

KHL Mladost - HD mladi Jesenice 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

mladi Jesenice 6 + 10 (Rakovič) min

Mladost: Gašparovič, Štimac-Rojtinić - Tadić, Ljubić, Jakovac, Smerdelj, Božić H. - Strapatý, Trstenjak, Kučera, Novak, Čunko T. - Sertić, Šulevski, Čunko M., Grahovar, Lovrenčić - Ivšac, Lončarević, Božić D., Kopajtić, Franjković. Trener: Strapatý

Zagrepčani su od početka utakmice preuzeli inicijativu u želji da kontrolom pločice osujete igru gostiju i što brže dođu do pogotka. Napadačka igra isplatila se u osmoj minuti poslije brzog protunapada u kojem su sudjelovala čak trojica igrača. Brzim dodavanjem mladostaši su potpuno izigrali goste tako da Mariju Sertiću nije bilo teško dovesti svoju momčad u vodstvo. Napadi "crnih" nisu jenjavali i obrana Jeseničana imala je dosta problema u otklanjanju prijetnji svojim vratima. U 15. minuti domaći su stvorili gužvu oko vrata protivnika u kojoj se najbolje snašao Mario Čunko i iz neposredne blizine ubacio pločicu u mrežu.

U samoj završnici prve trećine Mladost rješava pitanje pobjednika. Četiri i pol minute prije kraja isključen je Marko Tadić. "Mamuti" se dobro brane, a pred sam istjek kazne Nikša Trstenjak oduzima pločicu i u svom poznatom stilu obrušava se prema vratima Jesenica. Protuudar je cijelo vrijeme pratio i pažnju braniča odvlačio Nikola Grahovar. Doklizavši pred gol, Trstenjak puca, vratar Jesenica Pavlič kratko odbija, a Grahovar posprema pločicu u mrežu. Gosti se nisu ni pribrali od ovog neočekivanog gola, a Mladost je već vodila s 4:0. Hrvoje Božić se s desne strane izvukao u sredinu, okrenuo i smireno poslao pločicu pod prečku. Bilo je to odličnih dvadeset minuta za uvod u sezonu kojeg su gledatelji znali nagraditi pljeskom.

Na početku druge trećine mladi "železari" kreću nešto ambicioznije ne bi li se nekim brzim pogotkom vratili u utakmicu. Inicijativa gostiju urodila je plodom u 25. minuti kada je Zajšek prošao po desnoj strani. Branič domaćih se u krivom trenutku poskliznuo ostavivši slobodan prolaz za mladog slovenskog reprezentativca koji rutinirano šalje pločicu u rašlje pokraj nemoćnog Juraja Gašparoviča. Jeseničani si nisu stigli ni čestitati na klupi, a pak se već našao u mreži gostiju. Janko Kučera se našao na lijevoj strani, uočio usamljenog Marija Novaka pred golom tako da kapetanu Mladosti nije bilo teško proslijediti pločicu u nebranjenu mrežu.

Početkom treće trećine iskusni centar domaćih uzvratio je uslugu svom krilu. Novak je iz sredine sjajno uposlio jurećeg Kučeru koji bez problema izlazi pred vratara Pavliča i udarcem s desne strane šalje pak pod prečku. Do kraja susreta Mladost održava visoko vodstvo i ovim uspjehom najavljuje dobru sezonu u Slohokej ligi.

Zadovoljni navijači su pljeskom ispratili svoje ljubimce s leda obzirom da su vidjeli vrlo dobru izvedbu mladostaša. Ovakva igra i pristup najbolja su pozivnica za sljedeći susret kojeg Zagrepčani igraju u Domu sportova u subotu 1. listopada protiv Bleda.